NETCAT A.Ş. ile Üniversitemiz Arasında Eğitimde ve Projelerde İşbirliği Protokolü İmzalandı

NETCAT A.Ş. ile Üniversitemiz Arasında Eğitimde ve Projelerde İşbirliği Protokolü İmzalandı

09 Ağustos 2021

Milli yazılım ve teknoloji firmalarından biri olan NETCAD A.Ş.  Teknik Hizmetler ve Eğitim Direktörü Tunç Emre TOPTAŞ ve Eğitim Hizmetleri ve İş Geliştirme Uzmanı Murat ÖZTÜRK Fakültemizi ziyaret etti. Sonrasında Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ömer ÖZYURT, Çevre Mühendisliği Bölümü Doç. Dr. Nazlı BALDAN PAKDİL ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ali ATEŞ ve NETCAT yetkilileri Sayın Rektörümüz Mustafa ALİŞARLI'yı ziyaret ettiler.

 

Rektörlük Makamında gerçekleştirilen toplantı sonrasında NETCAT ile Üniversitemiz arasında başta Mühendislik Fakültesi olmak üzere diğer birimlerin de katılabileceği eğitimde ve projelerde iş birliği protokolü imzaladı. 

 

Protokol kapsamında, Üniversitemiz bünyesinde kurulacak ve ücretsiz hizmet verecek BAİBÜ-NETCAD Akademi’yle, ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik BAİBÜ-NETCAD Akademi eğitim programları düzenlenecek ve ortak Ar-Ge çalışmaları yapılacak.

 

BAİBÜ-NETCAD Akademi programı ile, NETCAD’in faal olduğu Coğrafi Bilgi Sistemleri, Uzaktan Algılama, Yapay Zeka, Mühendislik, Savunma Sanayi, İmar-Kadastro, İnşaat, Planlama, Akıllı Şehircilik ve benzeri sektörlerin öğrencilere tanıtılması, sektörlerin nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanması, istihdam sağlanması ve kaynak yaratılması hedefleniyor.

 

NETCAD A.Ş. ile imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilecek çeşitlik Ar-Ge çalışmalarıyla, “Akıllı Kampüs”, "Orman Yangınlarıyla Mücadele", "Coğrafi Bilgi Sistemi" vb. birçok AR-GE çalışmalarında Mühendislik Fakültesi ve diğer akademik birimler arasında disiplinler arası bir çok proje çalışmaları yapılabilecek.

 

 

Top