Duyurular

BÜTÜNLEME SINAV MAZERETİ HK. DUYURU

Değerli Öğrenci Muath A. A. SALEM,

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında yapılan Analog Elektronik I dersinin bütünleme sınavıyla ilgili mazeretiniz kabul edilmiş olup, sınavınız 27.07.2020 tarihinde saat 14:00'da yapılacaktır.

Bilgilerinize duyurulur.

 

 

 

MÜHENDİSLİK TASARIMI PROJE DESTEK DUYURUSU

Bölümümüz son sınıfında okuyan ve mezuniyet aşamasında olan öğrencilerimizin Mühendislik Tasarımı dersinde yapacakları uygulama içeren projelerine, Bölümün kendi imkanları ile oluşturulan bütçesinden her projeye 500 TL olmak üzere toplamda 10 projeye malzeme desteği sağlanacaktır. Başvuru takvimi, başvuru koşulları ve doldurulması gereken formlar daha sonra ilan edilecektir.

Not:

  1. Başvuru ve değerlendirme süreci 2020-2021 öğretim yılı başladıktan sonra yapılacaktır.
  2. Yaz dönemindeki iki aylık süreyi verimli değerlendirmeniz amacıyla duyuru şimdi yapılmıştır.
  3. Destek doğrudan malzeme desteği olarak verilecektir.

 

 

 

YAZ OKULU DERS PROGRAMI DUYURU

Değerli Öğrenciler,

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Yaz Dönemine ait ders programı aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Bilgilerinize duyurulur.

EEM_2020_Yaz_Okulu_Ders_Programi

 

 

 

ALAN SEÇİMLERİ HK. DUYURU !

Değerli Öğrenciler,

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Döneminde 4. sınıftan seçmeli ders almak için alan seçimi yapan öğrencilerimizin listesi öğrenci işleri daire başkanlığına gönderilmiştir. 22.07.2020 tarihi mesai saatleri içerisinde alan seçimleri yapan öğrencilerin bilgileri sisteme girilecek olup daha sonrasında yaz öğretiminde ders seçimi yapabileceklerdir.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

 

 

 

TEK-ÇİFT SINAVLARI HK. !

Değerli Öğrenciler,

Bölümümüzün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi tek-çift sınavlarına ait sınav programı ve tek-çift sınavına girecek öğrencilerin listesi ekte yer almaktadır.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

EEM_2019_2020_BAHAR_TEK_CIFT_SINAV_PROGRAMI_GUNCELLENEN

EEM_TEK_CIFT_BASVURU_LISTESI_2019_2020_BAHAR

(TEK-ÇİFT Sınav Programında Analog Elektronik II dersinin başlangıç saati değişmiştir.)

 

 

 

2020-2021 ALAN SEÇİM DİLEKÇE SONUÇLARI

Göndermiş olduğunuz dilekçelere göre alanlarınız ekteki dosyada ki gibi tanımlanacaktır. Listede e-posta gönderdiği halde adı-soyadı gözükmeyen ya da alanının yanlış tanımlandığını gören öğrenci arkadaşların en kısa sürede This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine mail atarak durumlarını bildirmeleri önem arz etmektedir.

2020_2021_ALAN_SECIMI_LISTESI

Öğrencilerimize önemle duyurulur.

 

 

 

2020 YAZ DÖNEMİ STAJ PROJESİ (I. GRUP)

2020 Yaz döneminde her iki stajını da Bölüm'de yapmak isteyen öğrencilerimizin vermiş oldukları dilekçeler incelenip uygun görülenlerin I.stajlarını yapacakları öğretim üyeleri ekteki listede verilmiştir. Buna göre öğrencilerimizin ilgili öğretim üyeleri ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Öğrencilerimize duyurulur.

2019-2020 STAJ PROJESİ DUYURUSU

 

 

 

AKRAN DEĞERLENDİRME

Bölümümüz tarafından hazırlanan Öz Değerlendirme Raporu Akran Değerlendirme ekibi Bölümümüzü ziyaret ederek rapor hakkında fikir alışverişinde bulunmuşlardır. Akran değerlendirme ekibine katkılarından ve ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

Akran Değerlendirme (09.07.2020)

 

 

 

YAZ ÖĞRETİMİ HAKKINDA !

Değerli Öğrenciler,

Üniversitemiz yaz öğretiminde açılacak dersler ve tüm bilgilendirmeler için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

YAZ ÖĞRETİMİ (2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI)

Bilgilerinize önemle duyurulur.

 

 

 

TEK ÇİFT SINAVLARI HAKKINDA

Değerli Öğrenciler

Fakültemiz 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Bahar Dönemine ait tek-çift sınavları hakkında duyuru için aşağıdaki linke tıklayınız.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Bahar dönemi Tek-Çift/Yükseltme sınavı başvuruları için linke tıklayınız.

 

 

 

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİN YAZ ÖĞRETİMİNDE ALAN SEÇİMİ HK.

Değerli Öğrencilerimiz,

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Yaz Öğretiminde 4.sınıftan herhangi bir ders seçecek olan öğrencilerimizin Üniversitemiz Öğrenci Bilgi Sistemi’nden (BYS) ders seçebilmeleri için alanlarının tanımlı olması gerekmektedir.

Daha önce alan seçmeyen ve yaz öğretiminde 4.sınıftan ders seçmeyi düşünen öğrencilerimiz aşağıdaki linkte verilen dilekçeyi doldurup, çıktısını alıp, imzalarını da attıktan sonra fotoğrafını ya da pdf halini 15 Temmuz 2020 tarihi Çarşamba günü saat 17:00'ye kadar This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine mail yolu ile ulaştırmaları gerekmektedir. Atacağınız mailin konu kısmına “Alan Seçim Dilekçesi” şeklinde belirtilmesi önem taşımaktadır. Dr. Öğr. Üyesi Oktay AYTAR’ın yukarıda belirtilen kurumsal mail adresi dışında kişisel adresine lütfen mail atmayınız. Kişisel hesaptan atılan mailler dikkate alınmayacaktır.

Alan Seçimi dilekçelerinizin asıl nüshaları ise Bölüm Sekreterliği’ne elden okulun fiziken açıldığı ilk hafta mesaisi bitimine kadar teslim etmeniz beklenmektedir. 

Alan seçimleriniz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından tanımlandığı için, alan seçimi dilekçelerinizi belirtilen tarihe kadar mail atmanız oldukça önemlidir. Daha sonradan bireysel olarak alan tanımlamak süre almakta ve ders seçimlerinizi olumsuz etkilemektedir. 

Aynı zamanda alan seçimi tercihlerinizin değiştirilemeyeceğini de göz önüne alarak, titizlikle alanlarınızı seçmenizi bekliyoruz.

Bütün öğrencilerimize önemle duyurulur.

EEM ALAN SEÇİM DİLEKÇESİ (GÜNCEL)

 

 

 

İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri hakkında Fakülte duyurusu için linke tıklayınız.

 

 

 

 

UYGULAMALI DERS TELAFİ PROGRAMI

Değerli öğrenciler,

Bölümümüzün 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Bahar döneminin uygulamalı derslerine ait telafi programı ekte yer almaktadır.

Bilgilerinize duyurulur.

EEM_EKSIK_UYGULAMA_DERSLERI_GUNCEL

 

 

 

 

STAJ DİYAGRAMI

Değerli Öğrenciler,

Fakültemiz 2020 Yaz Dönemi Staj Uygulama Esaslarına kaynak oluşturabilmesi amacıyla hazırlanan akış diyagramı aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Bilgilerinize duyurulur.

STAJ DİYAGRAMI 

 

 

 

 

STAJ DUYURUSU

Değerli Öğrenciler,

Fakültemiz 2020 Yaz Dönemi Staj Uygulama Esasları aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Bilgilerinize duyurulur.

STAJ_DUYURUSU_YENI

 

 

 

 

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ LİSANS FİNAL ve BÜTÜNLEME SINAV PROGRAMLARI

Değerli Öğrenciler,

Bölümümüzün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi lisans final ve bütünleme programları aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

EEM_2019_2020_FINAL_BUT_PROGRAMI_GUNCEL

 

 

 

STAJ DUYURUSU

Değerli Öğrenciler

Zorunlu yaz stajlarının öğrencilerin staj yeri bulabilmesi durumunda 15 Haziran 2020 – 25 Eylül 2020 tarihleri arasında veya 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı dönem içinde veya Ara Tatilinde yapabilmelerine, staj yeri bulamayan öğrencilerin akademik birimlerin çerçevesini belirleyeceği Staj Projesi hazırlayarak stajlarını tamamlayabilmeleri ile ilgili 08.05.2020 tarih ve 2020/88 sayılı Senato Kararı aşağıdaki linkte yer almaktadır.
Bilgilerinize duyurulur.
 
 

 

 

ANALOG ELEKTRONİK-I ve GÜÇ ELEKTRONİĞİ-II DERSİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE !! 

Analog Elektronik I ve Güç Elektroniği II dersinin yıl içi değerlendirme notlarında kullanılacak olan ara sınav soruları Analog Elektronik I dersi için 27 Mayıs Çarşamba, Güç Elektroniği II dersi için ise 28 Mayıs Perşembe günü İBUZEM sistemine yüklenecektir. Gerekli açıklamalar verilecek olan ödevin içerisinde olacaktır. Dersi alan öğrenci arkadaşlarımıza önemle duyurulur.

 
 
 

YENİ KORONOVİRÜS HASTALIĞI SALGININDA EĞİTİM-ÖĞRETİM SÜREÇLERİ HK. GÜNCEL DUYURU(Kayıt Dondurma)

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Bahar dönemine münhasır olmak üzere kayıt dondurma hakkında açıklama için linke tıklayınız.

Kayıt Dondurma Formu

KAYIT DONDURMA YÖK YAZISI COVİD-19 (Linke tıklayınız)

 

 

 

2019-2020 BAHAR DÖNEMİ UZAKTAN EĞİTİM DERS PROGRAMI

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Bahar dönemi uzaktan eğitim ders programı aşağıdaki linkte yer almaktadır. Öğrencilerimizin Akademik Takvime göre kayıtlanmış oldukları dersleri bu programı göre takip etmeleri gerekmektedir. Yeni bir derse kayıt veya ders bırakma gibi bir durum söz konusu değildir. Öğrencilerimize önemle duyurulur.

2019-2020 Bahar Dönemi Uzaktan Eğitim Ders Programı için linke tıklayınız.

 

 

 

ANALOG ELEKTRONİK I DERSİ ALAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE !

Değerli Öğrenciler,

Analog Elektronik I dersi için geçmiş yıllara ait sorular ve hazırlanan çalışma soruları aşağıda verilen linkten indirilebilir.

İndirilecek olan dosya şifrelidir.

İlgili şifreyi öğrenmek ve kendi gruplarınızda paylaşmak için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.'a mail atabilirsiniz.

https://yadi.sk/d/n6RM4j4BDsOm4Q

 

 

 

BATI KARADENİZ KARİYER FUARI DUYURUSU 

Değerli Öğrenciler,

Batı Karadeniz Kariyer Fuarına başvuru süreci ile ilgili bilgilendirme için linke tıklayınız

 

 

 

DUYURU (STAJ YAPACAK ÖĞRENCİLER İÇİN) !

İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü tarafından, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 17. Maddesi gereği zorunlu olan, İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimine yönelik, eğitim takvimi 12-13 MART 2020 olarak belirlenmiştir. Eğitim sonrasında sertifika verilecek olup bu sertifika iş yeri tehlike sınıfına göre bir ile üç yıl aralığında geçerli olacaktır.

Staj yapma zorunluluğu olan öğrencilerimizin İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi alması gerektiğinden ilk defa staj yapacak öğrencilerimizin bu eğitime katılmaları zorunludur. Bu yüzden 2.sınıfın ders programında bulunan Bilgisayar Destekli Analiz Programları (A ve B grubu), Devre Analizi-II Laboratuvarı (A ve B Grubu) ile Analog Elektronik-I Laboratuvarı (A ve B) dersleri yapılamayacaktır. İlgili eğitimde alınacak olan yoklamalar, bu derslerdeki yoklamalar için kullanılacaktır. Öğrencilerimize önemle duyurulur.

 İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Takvimi İçin Tıklayınız

 

 

 

DUYURU (ANALOG ELEKTRONİK I)

"Analog Elektronik-1- Lab listesi ve oturma düzeni ekte verilmiştir. 06.03.2020 tarihinde deney yapılacaktır."

EEM_2019_2020_BAHAR_LAB.pdf

 

 

 

DERS KAYITLARI (YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER İÇİN) !

Yabancı Uyruklu öğrencilerimizden kendileri için İktisadi İdari Bilimler fakültesinde açılan "Türk Dili" ve "Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi" derslerine kayıtlanacak olanların Bölüm Sekreterliğine dilekçelerini ivedilikle teslim etmeleri gerekmektedir. 

Söz konusu öğrencilerin bilgilerine önemle duyurulur.

(Not: Yabancı uyruklu öğrencilerimiz belirtilen dersler için dilekçelerini vermedikleri takdirde ders kayıtlanmaları yapılamayacak ve dersi tekrar almak durumunda kalacaklardır.)

 

 

 

DUYURU (DERS KAYDI) !

Değerli öğrenciler

Mesleki Yabancı Dil I dersi 1903002242011 koduyla sistemde tanımlanmıştır.

Önemle duyurulur.

 

 

 

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ LİSANSÜSTÜ DERS PROGRAMI 

Değerli Öğrenciler,

Bölümümüzün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi lisansüstü ders programı aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

EEM_2019_2020_BAHAR_L_USTU_DERS_PROGRAMI.pdf

 

 

 

Sevgili Öğrencilerimizin Dikkatine;

Öncelikle, başlayacak olan 2019-2020 Bahar Yarıyılının bütün öğrencilerimiz için sağlıklı ve başarılı geçmesini temenni ediyoruz.


2019-2020 Bahar YY'na ait ders programı bölümümüz web sayfasında ilan edilmiştir.


Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının sistemde izin vermesinden sonra da ders seçme işlemi başlayacaktır.


Bölümümüz öğrencilerinin ders seçme işleminde bir sıkıntı yaşamamaları için aşağıdaki durumlara dikkat etmesi, hem öğrencilerimizin hem de danışman Öğretim Üyesinin sorun yaşamaması açısından önemlidir.

Açıklamalar:

I. 1.Sınıf öğrencilerimiz de dahil olmak üzere bütün öğrencilerimiz Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden ders kayıt işlemi yapacaklardır.

II. A ve B olarak ikiye ayrılan dersler için yeterli sayıda kontenjan belirlenmiştir. İstediğiniz grubu seçebilirsiniz, fakat uygun olduğunuz grubu erkenden seçmek sizin için yararlı olacaktır. Her iki grubun da kontenjanı dolmadan yeni bir kontenjan artırımına gidilmeyecektir.

III. Aşağıda ders kodları ve isimleri belirtilen derslerimiz Erasmus öğrencileri için açılmıştır. Bu dersler öğrenci bilgi sisteminizde 2.grup olarak gözükecektir. Fakat lisans programında okuyan hiçbir öğrencimizin bu dersleri seçmemesi gerekmektedir.
1903002072009.2 Olasılık ve İstatistik (Probability and Statistics)
1903003222011.2 Elektrik Makinaları (Electrical Machines)
1903004442011.2 Elektrik Enerji Kullanımı (Utilization of Electrical Energy)

IV. 4.sınıf öğrencilerimiz, alan derslerini ve ortak seçimlik derslerini seçerken dikkatli olmalıdırlar.

V. 3. sınıf Proje Planlama Yönetimi dersi için de kontenjan sınırlaması vardır.

VI. Ders seçimleri ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda öncelikle Danışmanınızla irtibata geçiniz.

VII.  Ders seçimleri öğrenci arkadaşlara kapatıldıktan sonra, ders seçimlerinizin onaylanması için kesinlikle Danışman Öğretim Üyesi ile irtibata geçmek zorundasınız.

 

 

 

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ I. GÜNCELLENEN DERS PROGRAMI 

Değerli Öğrenciler,

Bölümümüzün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Döneminde "Güç Sistem Analizi" ve "Yüksek Gerilim Tekniği" derslerinin programlarında değişiklikler yapılmış olup aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

EEM_2019_2020_I_GUNCEL_BAHAR_DERS_PROGRAMI.pdf

 

 

 

BÜTÜNLEME SINAVI HK. ÖNEMLİ DUYURU !

Değerli öğrenciler,

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Önlisans, Lisans Eğitim Öğretim Yönetmeliği’nin 29. Maddesi gereğince öğrencilerimiz bütünleme sınavına sadece derslerden başarısız olmaları durumunda girebileceklerdir. Başarılı derslerden bütünleme sınavına girilmeyecektir.

Yükseltme amacıyla bütünleme sınavına girilmemesi hususu Bölümümüz öğrencilerine önemle duyurulur.

 

 

 

 

FAKÜLTE DUYURULARI

Top