Mezunlara İş İmkanları

Mezunların Çalışma Olanakları


Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunları özel sektörde ve kamuda iyi koşullarda iş bulmakta, özellikle yüksek teknoloji üreten şirketlerde, araştırma ve geliştirme alanlarında tercih edilmektedir. Günümüzde bilgi ve iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeler bu bölüme olan ihtiyacı giderek artırmaktadır. Mezunlar; bilişim sistemleri, otomasyon, kontrol, enerji üretimi, iletimi ve dağıtımı ve haberleşme sektörlerinde istihdam edilebileceklerdir. Mezunlar; kamu kurum ve kuruluşlarında da Elektrik Elektronik Mühendisi ihtiyacı olan tüm alanlarda istihdam edilme şansına sahiptirler. Elektrik Elektronik Mühendisliği mesleği birikimli ve özgüvenli mezunlara kendi işlerini kurabilme olanağı da tanımaktadır. Bunun yanı sıra mezunlar; kendi alanlarındaki danışmanlık hizmetlerinde ve akademik alanda da istihdam edilebilme şansına sahiptirler.

Piyasada Elektrik Elektronik Mühendislerine oldukça yüksek oranda ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaç teknolojideki gelişmelere bağlı olarak daha da artmaktadır. Bölüm mezunlarına farklı sektörlerdeki endüstri kuruluşlarında da çok büyük bir ilgi duyulmaktadır. Bölüm mezunlarının günümüzde ve yakın bir gelecekte istihdam edilememe riski bulunmamaktadır."

 

Mezunların iş bulabilecekleri alanlar:

Telekomünikasyon, Enerji Üretimi İletimi ve Dağıtımı, Bilişim, Askeri Elektronik Sanayi, Otomasyon, Araştırma ve Geliştirme, Üretim ve Pazarlama, Akademisyenlik, Gömülü Sistemler, Uzay ve Havacılık, Robotik, Elektrikli Ev Aletleri Tasarımı ve Üretimi, Test, Ölçme ve Kontrol olarak sınıflandırılabilir. 

FAKÜLTE DUYURULARI

Top