Ses ve müzik ile ilgili Mühendislik ve disiplinler arası çalışmaları yürütmek, konuya ilgi duyan akademik personel, müzisyen ve öğrencileri bir araya getirmek, bilgi paylaşımında bulunmak ve çeşitli ulusal ve uluslar arası ölçekte bilimsel araştırma, uygulama ve etkinlikler yapmak amacıyla “Ses ve Müzik Teknolojileri” adı altında Dekanlığın bilgisi dahilinde bir çalışma grubu oluşturulmuştur.

 

Özellikle müzikle ilgili bir çalgı çalma, ses kayıt veya solistlik deneyimi olan ve Mühendislik kariyerlerini Ses ve Müzik Teknolojileri alanında yapmak isteyen başta Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ile Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri olmak üzere Üniversitemiz ve Fakültemizdeki tüm ilgilileri grubumuza bekliyoruz. Grubumuzda yer alan öğrenciler için ortak çalışma yürüttüğümüz İspanya’nın Barcelona şehrinde yer alan Pompeu Fabra Üniversitesinde staj imkânı sunulacaktır.

 

Ayrıntılı bilgi için: Mühendislik Mimarlık Fakültesi 2 Nolu Bina

Kat:3  Ofis No:351  E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Koordinatör: Yrd.Doç.Dr Kemal AVCI (AİBÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği)

 

Gruptaki Araştırmacılar:

Yrd.Doç.Dr Kemal AVCI (AİBÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği)

Prof.Dr. Ahmet Serkan ECE (AİBÜ Müzik Eğitimi-Yaylı Çalgılar)

Doç.Dr. Hasan Hakan OKAY (Balıkesir Üniversitesi Müzik Eğitimi-Yaylı Çalgılar)

Öğr. Gör. Tamer ACUNER (Bülent Ecevit Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri)

Öğr. Gör. Cemalettin BAYDAĞ (Bülent Ecevit Üniversitesi Sahne Sanatları-Opera)


Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi - Mühendislik Mimarlık Fakültesi © 2018 Sayfa Başı