ARA DÖNEMDE STAJ DUYURUSU

02 December 2020

Staj Yapan veya Ara Dönemde Staj yapmayı planlayan öğrencilerimizin dikkatine:

 

11.11.2020 tarihinde yapılan BAİBÜ Senato toplantısında, Mühendislik Fakültesi Staj Yönergesi değişmiştir. Mühendislik Fakültesinin yeni staj yönergesine ve kullanılacak olan yeni belgelere http://muhendislik.ibu.edu.tr/images/dosyalar/Staj_Yonergesi.pdf adresinden ulaşılabilir.

 

İlgili yönergenin 10.Madde 2. Fıkrasında zorunlu olarak staj yapmak isteyen öğrencilerin Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü tarafından yapılan ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 17nci Maddesi gereği zorunlu olan İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimine katılmaları ve bu eğitim sonunda verilen sertifikayı almaları zorunludur denilmektedir.

 

Bu yüzden 01.01.2021 tarihinden itibaren, staj yapacak olan bütün öğrencilerimizin ilgili sertifikaya sahip olmaları istenmektedir. İlgili madde gereği ara dönemde staj yapmayı planlayan öğrencilerimiz için ilgili sertifikanın (Aralık/2020) ayının 3. ya da 4. Haftasının içinde gerekli eğitimin verilmesi için İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi açılması planlanmaktadır.

 

Bu yüzden ara dönemde staj yapmayı planlayan ya da yapacak olan öğrencilerimizin ilgili eğitime katılma isteklerini 09.12.2020 Çarşamba Günü mesai bitimine kadar Bölüm Staj Komisyon Başkanlıklarına Ad-Soyad-Numara-İletişim Bilgilerini(E-posta adresi) göndermeleri gerekmektedir. İlgili belgeye sahip olmayan öğrencilerin, ara dönemde ya da Bahar döneminde(Not: Sadece mezun aşamasındakiler staj yapabilir) staj yapma istekleri kabul edilemeyeceği için öğrencilerimizin ilgili sertifikayı almaları önemlidir. Sertifikanın geçerlilik süresi, iş kolları ve Bölümlere göre değişmektedir. Bu konu ile ilgili olarak Bölüm Staj Komisyonu’ndan bilgi alabilirsiniz.

 

Not 1: Aralık ayı içerisinde staja başlayacak olan öğrencilerimizin staj sınavına girebilmeleri için de gerekli sertifika istenecektir. Bu yüzden Aralık ayı içerisinde staj yapacak öğrencilerin de ilgili eğitimi almaları zorunludur.

 

Not 2: İlgili eğitim her yıl Bahar döneminde ayrıca düzenlenmektedir. Bu yüzden 2021 Yaz döneminde staj yapmayı planlayan öğrenciler için de Bahar döneminde ayrıca düzenlenecektir.

 

Not 3: Staj duyurusu ile ilgili olarak staj yapan veya yapmak isteyen öğrencilerimiz bölüm staj komisyon başkanı ile iletişime geçebilirler.

 

Öğrencilerimize önemle duyurulur….

ANNOUNCEMENTS

Top