-->

FAKÜLTEMİZDEN 3 AKADEMİSYEN DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE YER ALDI

30 Ekim 2023

Fakültemiz öğretim üyeleri, ABD’nin Stanford Üniversitesi koordinatörlüğünde hazırlanan “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde yer alarak, önemli bir başarıya imza attı.


4 Ekim 2023 tarihinde açıklanan Stanford Üniversitesi’nden bilim insanlarının her yıl gerçekleştirdiği “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” (%2’lik dilim) sıralandığı son liste geçtiğimiz günlerde bilimsel, teknik ve tıbbi içerik konusunda uzmanlaşmış Hollanda merkezli yayıncılık şirketi olan Elsevier B.V. tarafından yayımlandı.


Sıralama oluşturulurken akademisyenlerin nitelikli yayın sayısı, yayınların yer aldığı derginin etkisi, patent sayısı, yapılan atıf sayısı, h-indeks, hm-indeks, makale sayısı, atıf alan makale sayısı ve yayınlandığı derginin etkisi gibi uluslararası ölçütler kullanılmakta olup ayrıntılı ölçütlere göre sıralanan listede, “yıllık etki” kategorisinde toplam 204 bin 644 bilim insanı değerlendirmeye tabi tutuldu.


Ülkemizden 1202 bilim insanının bulunduğu listede fakültemizden Prof. Dr. Ali Naci ÇELİK, Prof. Dr. Kemal POLAT ve Doç. Dr. Musa BÜYÜKADA yer aldı.

Top