Hakkında

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü 2008 yılında eğitim öğretime başlamıştır. Bölümde lisans ve yüksek lisans programları bulunmaktadır. Bölümümüzde eğitim dili Türkçedir.

Bölümümüzden zorunlu ve seçmeli dersleri alınarak ve toplam 40 iş günü staj yapılarak mezuniyet için gereken 240 AKTS kredinin tamamlanması gerekmektedir. Bu kredi yükünü başarı ile tamamlayan öğrenciler lisans düzeyinde diploma alırlar.

Bölümümüz hızla gelişen bir mühendislik dalıdır. Bölümün eğitim programı, bu hızlı değişime uyum sağlayarak, yeni teknolojik gelişmeleri takip edebilen, uygulayan ve geliştiren, liderlik ve yaratıcılık vasıflarına sahip mühendisler yetiştirmek amacı ile düzenlenmiştir.

20. yüzyıldaki teknolojik gelişmelerin temelini sağlayan Elektrik-Elektronik Mühendisliği, 21. yüzyılın da en önemli mühendislik dallarından biridir. Teknolojik gelişmelerdeki lider konumunu halen devam ettiren Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, üniversite çağındaki gençlerin ilk tercihleri arasındadır. Mezunlar özel sektörde ve kamuda iyi koşullarda iş bulmakta, özellikle yüksek teknoloji şirketlerinde, araştırma ve geliştirme alanlarında tercih edilmektedir.

Bölümümüz 9 öğretim üyesi ve 6 araştırma görevlisinden oluşan akademik kadroya sahiptir.

Bölümümüzde Temel Elektrik ve Elektronik, Elektrik Makinaları, Mikroişlemciler, Sinyal İşleme ve Haberleşme, Kontrol Sistemleri, Yüksek Gerilim Tekniği ve ARGE laboratuvarları bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin kullanması amacıyla Öğrenci ARGE laboratuvarımız bulunmaktadır. Fakültemizde, Bölüm öğrencilerinin yararlanabildiği bir bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.