Hakkında

Bölüm Başkanımızın Mesajı

Değerli öğrencilerimiz, 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü 2008 yılında öğrenci almaya başlamış olup, bugüne kadar 500’ün üzerinde mezun vermiştir. Bölümümüzde eğitim dili Türkçe olmakla birlikte, isteğe bağlı İngilizce Hazırlık Programı da bulunmaktadır. Bölümümüz alanlarında uzman 9 öğretim üyesi ve 5 araştırma görevlisinden oluşan akademik kadroya sahiptir.

Vizyonumuz; 21. yüzyıldaki değişim ve gelişmelere uyum sağlayacak, uluslararası seviyede uzmanlığa sahip, bilgi ve mesleki altyapısı ile ulusal ve uluslararası düzeyde saygın ve tercih edilen yüksek kalitede lider mühendisler yetiştirmektir.

Bölümümüz hızla gelişen bir mühendislik dalıdır. Bölümün eğitim programı, bu hızlı değişime uyum sağlayarak, yeni teknolojik gelişmeleri takip edebilen, uygulayan ve geliştiren, liderlik ve yaratıcılık vasıflarına sahip mühendisler yetiştirmek amacı ile düzenlenmiştir. Eğitim programı teknolojideki gelişmeler, paydaş görüşleri ve güncel ihtiyaçlar dikkate alınarak güncellenmektedir.

Teknolojik gelişmelerdeki lider konumunu halen devam ettiren Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü, üniversite çağındaki gençlerin ilk tercihleri arasındadır. Mezunlar özel sektörde ve kamuda iyi koşullarda iş bulmakta, yüksek teknoloji şirketlerinde, araştırma ve geliştirme alanlarında tercih edilmektedir. Mezunlarımız özellikle; elektrik enerji sistemleri, elektrik tesisleri, yenilenebilir enerji, güç elektroniği, haberleşme, elektronik tasarım, yazılım, kontrol ve otomasyon alanlarında istihdam olanağı bulmaktadır.

Bölümümüzde Temel Elektrik-Elektronik, Elektrik Makinaları, Güç Elektroniği, Mikroişlemciler, Sinyal İşleme ve Haberleşme, Kontrol Sistemleri, Yüksek Gerilim Tekniği ve Ar-Ge Laboratuvarları bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin kullanması amacıyla Öğrenci Ar-Ge laboratuvarımız bulunmaktadır. Fakültemizde, Bölüm öğrencilerinin yararlanabildiği bir bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.

Bölümümüzde teorik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitime büyük önem verilmektedir. Uygulamalı eğitim için laboratuvarlar, projeler, stajlar ve tasarım çalışmaları aktif olarak yürütülmektedir. Sizleri aramızda görmekten mutlu olacağımızı belirterek, Bolu Abant izzet Baysal Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü ailesinin bir üyesi olmaya davet ediyor, eğitim-öğretim hayatınızda başarılar diliyoruz.

                                                                                              Prof. Dr. Erdal BEKİROĞLU                                                                                                 Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı

 

Bölüm tanıtım kataloğu için tıklayınız.

 

 

 

  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi  14030 Gölköy BOLU
  • Tel: +90 374 254 10 00 Fax: +90 374 253 46 41
  • Email: muhendislikibu.edu.tr
Top